Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tomáš Glet (nar.1990) se začal zabývat problematikou boje a sebeobrany v roce 2003. ( Karate, Judo, Krav Maga. ) Vztah ke zbraním a sebeobraně v něm ale mnohem dříve probudil jeho otec.

V roce 2005 začal studium na SOŠ OOaM, kde na praxi působil jako instruktor sebeobrany pro děti a mládež. V roce 2009 úspěšně ukončil studium a nastoupil k VSČR VV Praha Pankrác a po dvou letech byl převelen do VV Hradby Ostrava, kde nyní působí.

Zbrojní průkaz vlastní od roku 2011, kdy si také pořídil svoji první zbraň, pistoli CZ 75 D Compact. Od počátku vnímal zbraň, kterou nosil a stále nosí, jako prostředek pro případnou obranu. Stejně bral různá bojová umění a systémy obrany, se kterými se v průběhu let seznámil, jako prostředek k tomu být připraven.

Již v té době se začal věnovat také soutěžní střelbě. Vždy mu více seděly disciplíny dynamické střelby. Nakonec zvítězila střelba podle pravidel LOS (LIDOVÉ OBRANNÉ STŘELBY), kde byla střelba dynamická a obranná skloubená v jednu disciplínu.

V průběhu let získával zkušenosti na kurzech zaměřených na služební přípravu, na použití zbraně v obraně i na kurzech různých bojových systémů, zaměřených především na sebeobranu. Mnoho dovedností a zkušeností získal průběžným kontaktem a konzultacemi s kolegy jiných ozbrojených složek a také členy speciálních jednotek, od kterých čerpal informace přímo z reálných podmínek jejich služby.

V roce 2013 založil skupinu lidí s názvem TOG-OVA. ( TACTICAL OPERATION GROUP – OSTRAVA), začal vyučovat bezpečnou manipulaci se zbraní na SOŠ OOaM která zahrnuje i ostré střelby a různé střelecké soutěže z pistole, pušky, samopalu a brokovnice pod označením ZOP, vytvořil projekt ZBRAŇ NA ZKOUŠKU a začal pořádat každoroční závody s názvem KOSA CUP - MORAVA.

V roce 2014 byl požádán SOŠ OOaM o rozšíření výuky a proto začátkem roku 2015 myšlenku rozšířil ještě o tzv.  ASAT  ( AKADEMIE STŘELBY A TAKTIKY ), která si klade za cíl naučit zájemce základním i pokročilým technikám v taktické střelbě z krátkých i dlouhých zbraní. 

Díky své snaze se neustále rozvíjet a neustrnout na místě se nadále zdokonaluje v sebeobraně a obranné střelbě s krátkými a dlouhými palnými zbraněmi. Je to člověk, který vždy rád předává svoje zkušenosti dál, každému, kdo má zájem a je otevřený novým informacím.

 

Výběr z absolvovaných střelecko-taktických výcviků.:

- Obranná pistole ( D.S.T.I. )

- Samonabíjecí puška ( D.S.T.I. )

- Teleskopický obušek ( ESP )

- Krav Maga: základní kurz + pistole ( Moryl team )

- Self Defense seminarium ( III / IV / V )